BUTULOTOXÍN – ODSTRÁNENIE VRÁSOK

Čo je to Botox – botulotoxín?

Botulotoxín je jedna z najúčinnejších látok na vyhladzovanie mimických vrások. Už roky sa používa na liečbu niektorých špecifických ochorení. Prvé publikované použitie v kozmetike bolo v roku 1990, Jean a Alatar Carruthers vo Vankuvery. Botulotoxín je čistý proteín, ktorý uvoľňuje mimické svaly, ktoré sú zodpovedné za vznik vrások. Dodáva tvári uvoľnený výraz, ktorý je potrebný na dosiahnutie prirodzeného a mladistvého vzhľadu. Botox sa aplikuje tenkou ihličkou do presne určeného kožného svalu, ktorý v priebehu niekoľkých dní uvoľní. Vďaka uvoľneniu mimického svalu dochádza k vyhladeniu a často úplnému vymiznutiu vrások. Výkon trvá niekoľko minút a bolesť je minimálna.

Je ošetrenie Botoxom bezpečné?

Botulotoxín sa vyznačuje prvotriednou bezpečnosťou. Je len málo liekov, ktoré sa vyznačujú tak nízkym rizikom vedľajších účinkov.

Ako dlho pretrváva účinok Botoxu?

Aplikácia Botoxu zaberie približne 15 minút. Účinok nastupuje po 3 – 5 dňoch od aplikácie a pretrváva až niekoľko mesiacov (v priemere 4 – 5 mesiacov), niekedy aj dlhšie. Po tejto dobe je mimický sval opäť schopný pohybu. Podstatné je, že počas doby imobilizácie svalu sa pokožka v tejto oblasti zregeneruje, klient sa zbaví zlozvyku (napr. krčiť čelo, mračiť sa), a preto dochádza k zlepšeniu resp. zmenšeniu pôvodných vrások.

Na ktoré vrásky aplikovať botulotoxín?

Výbornou lokalitou sú vrásky okolo očí, medzi obočím a na čele. Menej bežné sú aplikácie okolo úst, ústne kútiky, šija a nos. Aplikáciou Botoxu sa však dá dosiahnuť aj jemné zdvihnutie obočí, riešiť asymetria a podobne. Všetky tieto aplikácie sa na našom pracovisku vykonávajú bežne.

Veľmi dobrý účinok sa dá dosiahnuť aj pri odstránení potenia botulotoxínom.

Dá sa povedať, že aplikácia botulotoxínu je vhodná v každom veku, závisí len od miesta a techniky aplikácie a samozrejme aj stavu pokožky. Dnes sa preferuje podávanie u mladších pacientiek, ako prevencia vzniku vrások a ich fixovania v pokožke.

Priebeh zákroku

Zákrok prebieha pomerne rýchlo, niekoľkými vpichmi – podľa lokalizácie a typu vrások. Bolestivosť sa obmedzuje na pocit jemného vpichu. Po aplikácii je odporúčané intenzívne využívať mimiku ošetrenej oblasti, 3 – 4 hodiny zostať vo vzpriamenej polohe, neľahnúť si na chrbát ani na brucho, nepredkláňať sa. Jemné začervenanie či drobné modrinky po vpichoch ustupujú do 48 hodín až 7 dní.

Účinky Butolotoxínu :

• vyhladzuje vrásky
• vytvára mladistvý vzhľad
• viditeľné výsledky už 3 – 5 dní po výkone
• nechirurgický zákrok bez obmedzení po výkone

Cenník DYSPORT Tvár                                                                           :
1 lokalita…………………………………………………………………..89,- Eur
2 lokality ………………………………………………………………..139,- Eur
3 lokality…………………………………………………………………179,- Eur

( Muži + 23 ,- Eur  za 1 lokalitu )

Cenník DYSPORT Tvár a telo                                                            :
Botox krk a dekolt……..,,……………………………………………189 Eur
Botox – odstránenie potenia v podpazuší u mužov..…..300 Eur
Botox – odstránenie potenia v podpazuší u žien ………..280 Eur
Botox – odstránenie potenia dlane……………………………280 Eur
Botox – odstránenie potenia plosky nôh …………………..300 Eur

Kontaktujte nás

Zaujali vás naše služby? Objednávky prijímame telefonicky alebo prostredníctvom kontaktného formulára. V prípade ďalších otázok, nám pošlite správu.

MÁRIA OČENÁŠOVÁ
0903 125 404

Objednávky:
02/6453 0694, 0918 888 066
info@vipsalon.sk

Scroll to Top