COUNTURING TVÁRE

COUNTURING TVÁRE
SÁNKA, BRADA, LÍCA a NOS

Multiaplikácia výplňových materiálov na zvýraznenie a korekciu kontúr tváre
Contouring je krásna a prepracovaná metóda, ktorá dokáže zvýrazniť pekné črty, jemne potlačiť nedokonalosti tváre, popr. ich vykorigovať, so zachovaním prirodzeného vzhľadu.

Korekcia sánky, líc  a brady
Sánka a brada sú často podceňované oblasti, no práve malé zmeny v kontúrach týchto častí tváre majú za následok celkové omladenie, skrášlenie a zoštíhlenie celej tváre. Kyselina hyalurónová sa tu aplikuje zväčša kanylou (najmä do sánky). Aplikujeme tzv. tvrdšie druhy materiálu, ktoré sa naviažu na kosť, vytvarujú sánku, doplnia objem brady a vydržia minimálne 12-18 mesiacov, u niekoho aj dlhšie.

Korekcia nosa
Niekedy býva koža pokrývajúca nos veľmi tenká a má minimum podkožného tuku. Tento stav sa vekom ešte zvýrazňuje. Stráca sa tukové tkanivo aj nad kostenou časťou nosa a nerovnosti, ktoré boli „ukryté pod tukom“ sa zvýrazňujú, kostené časti vystupujú do popredia. Pomocou kyseliny hyalurónovej dokážeme upraviť tvar nosa bez použitia skalpelu. Efekt zákroku je viditeľný okamžite a výsledkom je vyrovnanie nošteka, pozdvihnutie špičky nosa. Upraviť možno aj chrbát nosa (orlí nos alebo priehlbinku na nose). Kyselina hyalurónová sa starostlivo aplikuje do vybraných častí nosa a vytvára sa želaný efekt. V daných oblastiach je vstrebávanie kyseliny pomalšie a preto výsledný efekt pretrváva i niekoľko rokov. Tento zákrok môže, ale nemusí byť súčasťou contouringu.

Pokyny pred zákrokom
Ošetrovanú oblasť pár hodín pred zákrokom neholiť, nepoužívať tesne pred zákrokom vône, krémy popr. prípravky, ktoré by mohli pokožku podráždiť. Pred contouringom je možné naniesť na tvár lokálne anestetikum EMLA, ale kombináciou rôznych parfemovaných krémov a tohto lokálneho anestetika môže dôjsť k alergickej reakcii, či podráždeniu pokožky.

Priebeh zákroku
Pred samotným ošetrením si lekár dôkladne zakreslí oblasti tváre, ktoré treba vyplniť alebo vymodelovať a ešte raz celý postup prekonzultuje s klientom. Následne sa pripravia vhodné druhy kyselín na tú-ktorú oblasť. Do ošetrovanej oblasti sa aplikuje primerané množstvo kyseliny HA. Aplikácia sa vykonáva elektronicky riadeným perom, dutou ihlou tzv. kanylou, alebo klasickou ihlou. Výber materiálu a zvolenie vhodnej aplikačnej pomôcky je na lekárovi, ktorý berie do úvahy nielen miesto aplikácie, ale aj želaný efekt, ako napr. či potrebuje len pozdvihnúť oblasť líc, alebo aj vyplniť ich objem. Zákrok je nebolestivý alebo len mierne bolestivý vďaka špeciálnemu spôsobu aplikácie. Tiež pracujeme takmer výhradne s materiálmi, ktoré už obsahujú anestetikum, čím dochádza k znecitliveniu ošetrovanej oblasti počas samotného zákroku.

Pokyny po zákroku
Ošetrovaná oblasť si nevyžaduje žiadnu následnú starostlivosť. Po aplikovanom lokálnom anestetiku dôjde k znecitliveniu ošetrovanej oblasti, ktoré odozneje cca po dvoch hodinách od ukončenia samotného zákroku. Veľmi dôležité je v priebehu niekoľkých dní až týždňov dodržiavať pitný režim, nakoľko je kyselina hyalurónová hydrofilná, teda má schopnosť viazať vodu. Čím viac budete dbať na pravidelný pitný režim, tým bude efekt zákroku výraznejší a dlhodobejší. Odporúča sa dva týždne vyhýbať saunám, soláriám, kryokomorám a ošetrovanú oblasť nemasírovať a taktiež vynechať rôzne prístrojové a kozmetické ošetrenia tváre, masáž tváre.

Možné komplikácie
Zákrok nesprevádzajú žiadne výrazne komplikácie. Ojedinele môže dôjsť k jemnému opuchu, ktorý však do druhého dňa odozneje. Pri aplikovaní injektovateľných materiálov používame špeciálne svetlo, ktoré nám osvetlí ošetrovanú oblasť, aby sme zabránili napichnutiu žiliek a následnému vzniku modrín. Napriek tomu môže občas dojsť k vytvoreniu malej modrinky, ktorú je však možné bezproblémovo zakryť vhodným make-upom.

 

Kontaktujte nás

Zaujali vás naše služby? Objednávky prijímame telefonicky alebo prostredníctvom kontaktného formulára. V prípade ďalších otázok, nám pošlite správu.

MÁRIA OČENÁŠOVÁ
0903 125 404

Objednávky:
02/6453 0694, 0918 888 066
info@vipsalon.sk

Scroll to Top