ULTRAZVUKOVÁ TERAPIA

Ultrazvuková terapia je ošetrenie určené pre oddialenie starnutia pleti, redukciu vrások a akné.
Ultrazvukové vlny vyvolávajú vibrácie tkanív, predovšetkým tkanív s obsahom kolagénu. Vibrácia vyvoláva teplo. Zvýšením teploty tkanív dochádza k lepšiemu okysličovaniu buniek a odstraňovaniu odpadov. Ultrazvuk preniká do hĺbky 2mm. Ultrazvukové vlny nepočuť a zahrievanie tkanív necítiť. Jediným dôkazom fungovania ultrazvuku je jeho vibrácia – keď na povrch hlavice kvapnete kvapku vody, voda sa rozkmitá. Oscilácia alebo kmitanie tkaniva vyvolané ultrazvukovými vlnami rozkmitá molekuly vody, čo uľahčuje pohyb medzi vonkajšími a vnútornými bunkami, čo zvyšuje aktivitu fibroplastov a tvorbu kolagénu.

Ultrazvuková terapia napomáha :

• novotvorbe nových mladých buniek v pleti aj v oblastí očí 
• zlepšuje okysličenie pleti
• zlepšuje metabolizmus buniek
• pomáha vyrovnať farebné nerovnosti, zjednocuje tón pleti
• napomáha pleti absorbovať maximum živín z kozmetických prípravkov
• rozpúšťa podkožný tuk
• odstraňuje nahromadenú vodu a toxíny z buniek a medzibunkových priestorov
• pomáha pri redukcií tmavých kruhov pod očami odstaňovaním nahromadeného tmavého pigmentu v očnom okolí, očné okolie je po procedúre celkovo prejasnenejšie
• odstraňuje opuchy a vačky pod očami odstraňovaním nadbytočnej vody z medzibunkových priestorv

Na ultrazvukovú terapiu používame :

Svetelná alebo fotónová terapia zvýšuje produkciu ATP (energiu buniek) a zvyšuje sa proliferácie buniek a migrácii (najmä fibroplastami), modulácia hladín cytokínov, rastových faktorov a zápalových mediátorov a zvýšenie oxysličenia tkanív.

Červené svetlo a ultrazvuk: redukuje vrásky a zlepšuje tonicitu pleti
Modré svetlo a ultrazvuk: čistí póry

Galvanoterapia
Jednosmerný elektrický prúd zlepšuje prekrvenie a okysličenie v ošetrovanej oblasti. Významne zlepšuje vstrebateľnosť kozmetických prípravkov. Galvanoterapia zlepšuje životnosť buniek, zbavuje ich voľných radikálov a oddialuje starnutie pleti.

Pozitívne ióny v kombinácioí s prípravkami proti vráskam vďaka jednosmernému elektrickému prúdu s nízkou intezitou s pozitívnym nábojom prenikajú hlbšie a významne sa zvyšuje ich účinok.

Záporné ióny: Čistia pleť a detoxikujú. Používajú sa aj na pigmentové zmeny.

Ultrazvuková terapia
Cieľová skupina ultrazvukového pôsobenia je epiderma a derma. Po pohltení ultrazvukových vĺn tkanivami sa ultrazvuková energia premieňa na teplo. Termické pôsobenie zvyšuje cirkuláciu krvi, urýchľuje tok lymfy a dochádza k zvýšeniu metabolizmu.
Ultrazvukové vlny vyvíjajú silný vplyv na biologické štruktúry a dochádza k veľkej zmene tlaku v tkanivách. Dochádza tak k zrýchleniu difúznych reakcií v tkanivách, zvyšuje sa priechodnosť membrán. Mikromasážny účinok ultrazvuku zlepšuje štruktúru pokožky a zvyšuje sa jej elasticita .
Chemické zmeny v tkanivách majú za následok zmenu pH hodnoty pokožky, zmenu priestorového usporiadania kolagénových vlákien.

Sonoforéza je ultrazvukové vstrebávanie aktívnych látok do hĺbkových vrstiev pokožky. Pri tomto procese sa do tkaniva pomocou zvukových vĺn dostávajú molekuly masiek a séra.

Zlepšuje metabolizmus a cirkuláciu krvi a tým okysličuje bunky pokožky a spomaľuje únavu buniek. Dobre okysličené bunky starnú pomalšie a pleť si dlhšie zachováva mladistvý výraz. Stimuluje produkciu nových zrdavých mladých buniek pokožky. Ultrazvuková vlna má priaznivý účinok na cirkuláciu krvi a lymfy, zlepšuje obranyschopnosť organizmu, uvoľňuje svalové napätie, zmierňuje bolesť. Pleť po ošetrení pôsobí vyživene, pružne a žiari.

Priebeh ošetrenia:

• odlíčenie
• tonizácia
• nanesenie séra (podľa typu pokožky)
• prístrojové ošetrenie séra pomocou – FOTÓNOVÁ TERAPIA, GALVANOTERAPIA, ULTRAZVUK, SONOFOREZA
• záverečné ošetrenie

 

Pre dosiahnutie želaného výsledku je procedúru vhodné opakovať až do požadovaného výsledku
( zvyčajne 5 až 6 ošetrení s odstupom 7 dní).

Po procedúre bude pleť viditeľne hydratovaná, vyživená, vypnutá, žiarivá, farebne jednotnejšia.

Je badateľný pocit vyplnenej pleti s viditeľne lepším tonusom pokožky. Svalové napätie tváre sa odstráni vďaka mikromasážnemu účinku ultrazvuku. (Dĺžka ošetrenia 45 minút)

Cena ……………………….29,90.-Eur

Tieto ošetrenia je však možné kombinovať s :

S mikrodermabráziou ………………………….+10,-Eur
S hlbkovým čistením …………………………….+10 Eur
S BIO SOFT Laserom …………………………..+10,-Eur
Mezoterapiou ………………………………………+90 Eur
Lipolaserom ………………………………………..+ 15 Eur ( masáž popri ošetrení )

Kontaktujte nás

Zaujali vás naše služby? Objednávky prijímame telefonicky alebo prostredníctvom kontaktného formulára. V prípade ďalších otázok, nám pošlite správu.

MÁRIA OČENÁŠOVÁ
0903 125 404

Objednávky:
02/6453 0694, 0918 888 066
info@vipsalon.sk

Scroll to Top